komputery-1-BW-282x150Zarządzanie infrastrukturą i outsourcing IT

Infrastruktura IT odgrywa kluczową rolę w działalności nowoczesnych firm. Niezakłócony dostęp do poczty lub bazy danych często decyduje o wygraniu przetargu, czy zrealizowaniu zamówienia. Niezawodności nie da się jednak osiągnąć bez procesów zarządzania infrastrukturą, za pomocą której realizowane są usługi IT. Firma Lan Projekt od ponad 20 lat zajmuje się zarządzaniem infrastrukturą sprzętową przedsiębiorstw – w tym serwerami, stacjami roboczymi, drukarkami, sieciami telekomunikacyjnymi, a także oprogramowaniem. Zatrudniamy doświadczonych pracowników, którzy gwarantują poprawne działanie Państwa systemów IT. Zlecając nam zarządzanie i utrzymanie sprzętu, oprogramowania i usług IT zyskują Państwo stabilny fundament do prowadzenia własnego biznesu, bez konieczności rozpraszania środków i kompetencji w kierunku technologii informacyjnych.

outMonitoring infrastruktury i usług

Wraz z postępującą komputeryzacją w firmie w naturalny sposób rozrasta się infrastruktura IT. Usług i systemów o znaczeniu krytycznym dla działalności całego przedsiębiorstwa przybywa z roku na rok. Liczba serwerów, plików, baz danych i aplikacji stale rośnie. Bez ich poprawnego funkcjonowania nie jesteśmy w stanie prowadzić biznesu. Usterka jednego tylko systemu – np. poczty – może sparaliżować działalność całej firmy. Aby przewidywać możliwość występowania awarii i im zapobiegać, a jeżeli już do jakiejś dojdzie – reagować jak najszybciej, Lan Projekt oferuje usługi monitorowania infrastruktury i serwisów IT. Nasi administratorzy śledzą na bieżąco m.in.: wskaźniki wydajności baz danych, zajętość przestrzeni dyskowych, parametry pracy serwerów i łączy telekomunikacyjnych, a także poprawność działania systemów sporządzania kopii zapasowych oraz zasilania. Dzięki temu interweniują zanim jeszcze dojdzie do usterki. W razie potrzeby proponują też zwiększenie pojemności systemów albo modyfikację parametrów usług. Analiza zgromadzonych informacji służy także do predykcji zachowań monitorowanych urządzeń. Pozwala to na zaproponowanie rozbudowy i wymianę starych elementów infrastruktury przed ich całkowitym zużyciem.

KomputerWdrożenia systemów

Od dwudziestu lat Lan Projekt dostarcza Klientom rozwiązania z dziedziny infrastruktury IT i telekomunikacji. Oferujemy wszechstronną obsługę informatyczną – obejmującą audyt, analizę, projektowanie oraz wdrażanie systemów komputerowych.

Wdrażamy rozwiązania oparte o aplikacje firmy Microsoft, a przypadku serwisów internetowych (poczta, www) wykorzystujemy serwery oparte o oprogramowanie Open Source: systemy Linux i FreeBSD. Świadczymy również usługi integracji między różnymi rodzajami systemów. Współpracujemy z renomowanymi dostawcami sprzętu IT – takimi, jak IBM czy APC. Oferujemy oprogramowanie m.in. firm: Microsoft, Comarch i Avast. Ofertę telekomunikacyjną uzupełniamy dzięki kooperacji ze spółkami TK Telekom.

Zapewniamy dogodne warunki współpracy, a nasze rozwiązania dopasowujemy do potrzeb naszych Klientów.

materialy-expl-1-BW-282x150Dostawa urządzeń i materiałów eksploatacyjnych

Dostawa materiałów eksploatacyjnych i drobnych urządzeń IT jest naturalnym uzupełnieniem działalności związanej z utrzymaniem usług i infrastruktury informatycznej naszych Klientów. Przykładowo – dzięki interaktywnemu monitoringowi urządzeń jesteśmy w stanie przewidzieć, że kończy się toner w drukarce. Dostarczymy go wówczas na tyle wcześnie, by nie było kłopotu z wydrukowaniem kilku egzemplarzy ważnej umowy, gdy zaistnieje taka konieczność. Dzięki obecności naszych pracowników u Klienta wymienimy także uszkodzony zasilacz w laptopie oraz zasugerujemy wymianę dysku, gdy tylko obserwowane parametry jego pracy będą wskazywać na to, że jest zużyty. Dostarczymy też nowy monitor, czy taśmy do urządzeń sporządzających kopie zapasowe.