Planowanie-BW-282x150Dostępność, niezawodność, wydajność

Niezawodność sieci informatycznych jest dzisiaj kluczowa dla funkcjonowania firmy. Każde zakłócenie pracy serwera lub komputera odpowiedzialnego za dostęp do programu obsługującego Państwa przedsiębiorstwo to wymierne straty. Dlatego wobec niezawodności systemów komputerowych stawiane są coraz wyższe wymagania.

Przeniesienie dotychczas eksploatowanego serwera na wysokowydajną i bezawaryjną platformę wirtualną gwarantuje bardzo wysoki poziom dostępności systemu informatycznego. Możliwe jest również uruchomienie wydajnego systemu komputerowego, którego działanie jest odporne na awarie pojedynczego serwera (system klastrowy).

wirtMniejsze koszty utrzymania

Na koszty eksploatacji systemu informatycznego składa się wiele czynnków, o których często zapomina się w momencie wdrożania. Dotyczy to w szczególności kosztów pozornie niezwiazanych z systemem informatycznym, jak na przykład koszt  dostosowania pomieszczeń z serwerami, zwłaszcza w instalacjach składających się z wielu komputerów, kosztów chłodzenia takich pomieszczeńczy też rosnących wraz z liczbą serwerów kosztów administrowania systemem.

Na całkowity koszt utrzymania systemu (CTO) składa się między innymi:

  • zakup serwerów i komputerów,
  • dostosowania pomieszczeń,
  • naprawa i konserwacja,
  • wymiana i modernizacja (upgrade),
  • zarządzanie (administracja),
  • energia elektryczna,
  • systemy podrzymania zasilania
  • klimatyzacja pomieszczeń z serwerami
  • likwidacja (utylizacja).

Dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży IT jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania, które w perspektywie długoterminowej – obniżą koszty użytkowania systemu informatycznego przy jednoczesnym podniesieniu jego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności.
stare systemy
Przedłużenie życia starych systemów informatycznych

System informatyczny albo program zainstalowany na starym komputerze, którego poprawne działanie jest nieodzowne dla funkcjonowania całej firmy, można teraz przenieść na wirtualna platformę sprzętową i używać dalej bez obaw o awarię. Co więcej, będzie on dzięki temu wydajniejszy i dostępny z dowolnego miejsca na świecie.

Cały proces migracji możemy przeprowadzić dla Państwa bez konieczności czasochłonnego reinstalowania oprogramowania. Brak nośników źródłowych, które mogły zostać dawno zagubione, albo nieuchwytność informatyka opiekującego się przed laty Państwa systemem, nie stanowią dla nas żadnej przeszkody.